Laslovo: Odlikovanja primilo 30 lovaca

23 Stu

Pjevanjem  Hrvatske  i Mađarske himne po članicama Udruge „Ružmarin“ Laslovo započeo je program vezan uz uručivanje 30 odličja i to tri prvog, devet drugog i 18 trećeg reda odlikovanim lovcima s područja Lovnog ureda Osijek, za njihovo doprinos vezano  za izuzetne zasluge i doprinos razvoju i unapređenju lovstva, uzgoja i zaštite divljači, zaštite prirode i čovjekovog okoliša, razvoju i implementaciji lovne kulture, edukacije i etike, međunarodnoj stručnoj suradnji i razvoju Hrvatskog lovačkog saveza u cjelini. Skup je otvorio Domin Stanušić, voditelj Lovnog ureda Osijek, a kao domaćin prisutne je u ime LD „Fazan“ Laslovo pozdravio njegov predsjednik  Ladislav Kočiš. Istakao je zadovoljstvo što se ovaj svečani događaj održava u Laslovu i to u novoizgrađenim prostorijama Lovačkog doma koje su uredili sami članovi, njih 32, naravno uz pomoć organizacija s područja Općine Ernestinovo, ali i drugih subjekata. Po dodijeli odličja koje je uručio Zlatko Stolnik, predsjednik Saveza, svečanost je nastavljena uz druženje u veselom raspoloženju.