Predstavljanje knjige "Lovstvo Brodsko-posavske županije"

09 Lip

U prostorijama Doma HVIDR-e u Slavonskom Brodu , uz nazočnost članova lovačkih društava Brodsko-posavske županije i brojnih uzvanika predstavljena je knjiga LOVSTVO Brodsko-posavske županije u kojoj je na 230 stranica prikazan razvoj lovstva kroz stoljeća do današnjih dana na području bivših općina: Brod i Nova Gradiška.

O povijesti lovstva na prostorima Brodsko-posavske županije može se doći čitajući knjigu LOVSTVO Brodsko-posavske županije u kojoj je prikazan razvoj lovstva kroz stoljeća, sve do današnjih dana kada u sastavu Lovačkog saveza djeluje 30 lovačkih udruga kioja gospodare s 24 zajednička lovišta s više od 2100 lovaca istakao je Mato Grgić, dipl. iur. Predsjednik Županijskog lovačkog saveza predstavljajući knjigu LOVSTVO i dodao da je sama Monografija dokument povijesti kojim lovci daju svoj doprinos svekolikoj kulturi, povijesti i gospodarstvu Brodsko-posavske županije.. Učešće u raspravi povodom izdavanja knjige Lovstvo uzeli su Davor Vlaoivć, zamjenik župana, mrs c Zoran Ivanović, zamjenik gradonačelnika, te Zdravko Vujnović, predsjednik Lovačkog saveza PSŽ, Zlatko Stolnik, predsjednik Lovačkog saveza OBŽ i Ivica Budor, tajnik Hrvatskog lovačkog saveza.

Video sadržaj