Tradicionalno druženje u lovu

14 Sij

Vodstvo i osoblje koje djeluje u sastavu Državnog lovišta X/14 „Čađavački lug-Sastavci „ bilo je jučer domaćin predstavnicima dvaju Lovačkih saveza: Virovitičko-podravske i Osječko-baranjske kojeg lovne površine ulaze u djelokrug rada spomenutih Saveza. Po upoznavanju lovaca iz Virovitičko-podravske koje je predvodio Miroslav Buneta, predsjednik Saveza, odnosno lovaca iz Osječko-baranjske na čelu kojeg je bio Zlatko Stolnik, prisutnima se obratio Đuro Dečak, predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza, kao domaćin susreta u ime lovozakupnika, istakavši zadovoljstvo što se u lovu nalaze i lovci iz Županije Baranya ( Mađarska) . O načinu lova, kretanju pogoniča, mjestu stajanja „flanke“ odnosno „ štanda“ , kao i samoj sigurnosti u lovu prisutne je upoznao Dražen Veber, lovnik za spomenuti lov. U oba pogona, u Bazijama i Blatima, nađena su grla divljih svinja, no zasigurno je tome doprinio voditelj pogoniča i uvijek pouzdani organizator lova za lovište „Jelas đol“ gospodin Marijan Crnčan iz Viljeva. Za druženje uz vatru između pogona bio je zadužen Tihomir Hajduković koji je na znalački način pripremio dugometražnu vatru zbog većeg broja lovaca u lovu, tako da na žaru nije bilo teško dovršiti na ljeskov štap pripremljenu slaninu i kobasicu iz domaće seoske proizvodnje. Po završetku drugog pogona na Zborištu u Bazjama ispred nedovršene lovačke kuće, nedaleko mjesta Krčenik, održana je počast divljači.