I ove godine lovci na Festivalu u Našicama

04 Ruj

Lovci s područja Lovnog ureda Našice  uzeti će učešće i u ovogodišnjem  12. po redu Festivalu „ Dani slavonske šume“ koji se u Našicama održava  od  06.-09. rujna  dvama sadržajima: sjednicom Izvršnog odbora Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije  tokom trajanja prvog dana Festivala koja će se održati u Lovačkom domu u Zoljanu, te u subotu natjecanjem u kuhanju jela od divljači pod šatorima u Velikom parku u Našicama. Drugi dan Festivala namijenjen je za 7. Hrvatske dane biomase. U subotu, glavnog festivalskog dana, uz natjecanje  i otvoreno prvenstvo Festivala za profesionalne sjekače u službenim disciplinama , te nagradno natjecanje amatera, brojni posjetioci moći će uživati i u izradi skulptura gljiva od slavonskog hrasta,  u kušanju meda i vina, jabuka i grožđa, prikazu rada brojnih našičkih udruga, Šaranijadi, koncertima, ali i jelima od divljači. Naime, Lovačka društva s područja lovnog ureda Našice, njih 15-ak,  natjecati će se za najbolji skuhani čobanac i najbolju kotlovinu. Prošlogodišnji pobjednik u kuhanju čobanca bilo je LD „Jazavac“ Šaptinovci, a u kotlovini LD „Krndija“ Našice.

Program Festivala:

Video sadržaj