Popovac: Obilježen spomendan sv. Huberta

09 Stu

Lovačko društvo „Jastreb“ Popovac bilo je domaćin 23. proslave sv. Huberta za Osječko-baranjsku županiju. Manifestacija je započela prijemom gostiju isred zgrade općine Popovac, nakon čega su se u koloni uputili prema mjestu uprizorenja. Kroz špalir lovaca s upaljenim bakljama stigao je sveti Hubert na bijelom konju. Nakon uprizorenja legende i Hubertovom suočenju s jelenom skrivenim u grmlju, svi gosti krenuli su u crkvu sv. Josipa kako bi prisustvovali prigodnoj Božjoj službi koju je vodio velečasni Gergely Beer u prigodnom lovačkom ambijentu. Po završetku svete mise u prostorijama općinske svečane sale, okupljene lovce i goste pozdravili su Ante Milardović, zamjenik predsjednika LS OBŽ, načelnik Općine Popovac Zoran Kontak, zamjendk župana Petar Lagator i Željko Kraljičak, državni tajnik Ministarstva poljoprivrede. Ovom prilikom dodijeljena su i odlikovanja Hrvatskog lovačkog saveza zaslužnim lovcima s područja Lovnog ureda Baranja koja su im dodijelili Ante Milardović i Tomislav Ranogajec, članovi Izvršnog odbora za LU Baranja.

Foto: Krešimir Pribisalić

Video sadržaj