Malinovac: Održana 19. Skupština LS OBŽ

04 Tra

Dobar odaziv zastupnika, pokretanje novog pilot projekta , jednoglasno usvajanje izvješća i plana rada samo se neke od karakteristika 19. po redu održane u Malinovcu Skupštine Lovačkog saveza OBŽ. Gosti Skupštine bili su Miroslav Buneta iz Lovačkog saveza VPŽ, Damir Takač iz Odsjeka za prevenciju, te Željko Kraljičak, zamjenik župana koji je najavio novi Projekt ulaganja u lovište unošenjem kavezno uzgojenih zečeva i fazanske divljači u visini od oko 2.500.000,00 kuna. Zlatko Stolnik, predsjednik Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije u izvješću o prošlogodišnjem radu iznio je aktivnosti koje su se provodile vezano uz lovno gospodarenje, suradnji s dugim institucijama i izobrazbi kadrova. Prošle godine održano je 11 sadržaja vezano uz lovnu kinologiju, 10 uz lovno streljaštvo, te 30 uz promociju lovstva ( 43. Ljeto Valpovačko, 45. Đakovački vezovi, Dani slavonske šume, 3. Festival turizma , suradnja s Županijom Baranya (Mađarska) i drugo.) Tu je i izrada 87 svečanih lovačkih zastava za lovačka društva koja gospodare zajedničkim lovištima. Sredstva za ovaj Projekt osigurala je OBŽ. Po financijskom izvješću i izvješću Nadzornog odbora kojeg je pročitao Boris Kovačević, predsjednik očekivala se rasprava zastupnika no do iste nije došlo niti vezano uz izvješća niti uz plana rada odnosno financijski plan za 2012. godinu. Svoje zadovoljstvo održavanjem Skupštine u Malinovcu iznio je i Stjepan Živković, načelnik Općine Magdenovac zaželivši predstavnicima Lovačkih društava a kojih je 109 , uspješan rad u nastupajućoj lovnoj godini. Na Skupštini u Malinovcu donijet je i Plan rada Saveza za ovu godinu u kojemu je naglasak stavljen na provođenje dosadašnjih i novih Projekata, sudjelovanje u lovno-kinološkim i streljačkim aktivnostima koje bude provodio Hrvatski lovački savez. Savez će se uključiti i u „ Turistički program kontinentalne Hrvatske – ponuda lovnih aranžmana istočne i sjeverne Hrvatske za koju su zainteresirani Švedski partneri. Pored angažiranja u organizaciji ovogodišnjeg Sajma lova, ribolova i turizma „ Salori 2012“ koji će se održati od 27. – 29. travnja u Osijeku , Savez će putem svojih članica sudjelovati i na Manifestaciji 4. Dani vina i turizma OBŽ koje je centralno održavanje 05. svibnja na središnjem trgu u Tvrđi u Osijeku.