Predsjednik HLS-a na ispitima u Našicama

17 Lip

Shodno Programu osposobljavanja za lovca održana je teorijska nastava za 60 lovnih pripravnika koji su se upisali u Program. Po teorijskoj nastavi u trajanju od 90 sati održana je i praktična, domaćin koje je bilo Lovačko društvo „Sokol“ Koška koje gospodari dvama lovištima: u produženom zakupu zajedničkim lovištem, te Državnim lovištem po imenu „Budigošće“ kojim koncesiju ima na 30 godina. Lovni pripravnici upoznali su se o načinu gospodarenja, matičnom fondu divljači, ali i problemima s kojima se susreće Društvo u radu. . Po završetku izvedbenog programa, a imajući u vidu suglasnost HLS održana je završna provjera lovnih pripravnika sredinom mjeseca lipnja, točnije na dan sv. Vida, u prostorijama Hotela „Park“ u Našicama. Prilikom upoznavanja lovnih pripravnika o načinu polaganja lovačkih ispita, o sastavu ispitnog povjerenstva, lovnim pripravnicima nenajavljeno se obratio i predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza, gospodin Đuro Dečak koji je istakao da se polaganjem lovačkog ispita postaje član velike obitelji lovaca koji su istinski prijatelji prirode i naglasio da nije uspješan u lovu onaj koji odstreljuje divljač, već onaj koji svojim radom tijekom cijele godine sudjeluje u radnjama vezano uz uzgoj i zaštitu divljači, a tek onda sudjeluje u korištenju i to prvenstveno one divljači koja je neprikladna za daljnji razvoj , koja je bolesna ili je zbog nekog drugog razloga treba izuzeti iz lovišta.

U ime ispitnog povjerenstva i lovnih pripravnika, Zlatko Stolnik , voditelj izobrazbe i predsjednik Povjerenstva za lovačke ispite održane u Našicama zahvalio se posjeti predsjednika Hrvatskog lovačkog saveza.