Održan znanstveno-stručni skup u Vinkovcima

17 Tra

U velikoj vijećnici Vukovarsko-srijemske županije u Vinkovcima održan je znanstveno stručni skup „Uzgoj Divljači i zaštita biološke raznolikosti“.

Vukovarsko-srijemska županija,Poljoprivredni Fakultet u Osijeku, Hrvatski Lovački savez, Hrvatski veterinarski institut Veterinarski zavod Vinkovci i Hrvatske šume d.o.o. bili su organizatori ovog zanimljivog skupa.

Na otvaranju skupa okupljenima su se obratili Ivica Budor, tajnik Hrvatskog lovačkog saveza, Vlado Guberac, dekan poljoprivrednog fakulteta u Osijeku te Božo Galić, župan Vukovarsko-srijemske županije.

Predsjednik organizacijskog odbora, Tihomir Florijančić, zahvalio se na ovoj inicijativi Vukovarsko-srijemske županije te otvorio radni dio skupa.

Popis prezentacija i predavača:

1.        1. Gospodarenje lovištima u istočnoj Hrvatskoj

Tihomir Florijančić, Ivica Bošković, Siniša Ozimec ; Poljoprivredni fakultet u Osijeku

2.       2. Intenzivni uzgoj zečeva kaveznim sustavom

Krunoslav Pintur; Veleučilište u Karlovcu

3. Reproduktivna sposobnost divlje svinje u Hrvatskoj

Nikica Šprem ; Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

4.      4. Uzgoj fazana u fazanerijama i preživljavanje u lovištima

Zoran A. Ristić, Gordana Ušćebrka, Vladimir marković, Slobodan Stojanović

Prirodno-matematički i Poljoprivredni fakultet univerziteta u Novom Sadu

5.       5. Selekcija mužjaka kod jelena običnog i srne obične

Dražen Degmečić, Milan Bičanić, Tihomir Florijančić

Hrvatske Šume d.o.o. Zagreb; UŠP Osijek i UŠP Vinkovci, Poljoprivredni fakultet Osijek.

6.       6. Lovstvo u funkciji zaštite prirode

Pavao Dragičević; Javna ustanova  za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko srijemske županije.

7.        7. Epizootiološka situacija bjesnoće kod divljih životinja u Republici Hrvatskoj od 2008. do 2011. godine

Marica Lolić, Marin Periškić, Mario Škrivanko, Davor Balić, Marija Agičić, Željko Čač ;

Hrvatski veterinarski institut.