Snijeg zameo lovišta na području OBŽ

05 Velj

Lovišta na području Osječko-baranjske županije doslovce su zametena snijegom. Aktivnosti su svedene jedino vezano uz prihranu divljači. I niske temperature   i do minus 13 stupnjeva doprinose otežavaju kontrole lovišta. U lovište je moguće otići samo teškom mehanizacijom i ovakva situacija će potrajati još najmanje 3-4 dana. Temeljem prednjeg Zlatko Stolnik, predsjednik Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije uputio je putem Internet stranice Lovačkog saveza apel da se poduzmu aktivnosti u prihranjivanju divljači i ali i pravljenju prtina do hranilišta kako krupne, tako i sitne divljači. Situacija je još teža u brdskim lovištima na području Krndije gdje je i pala veća količina snijega. Kako stiže novi val hladnoće , ali i nove pahulje pred rukovodstvima lovačkih društava, ali i vlasnicima državnih lovišta je pojačan rad na zaštiti i spašavanju divljači.