50 godina LD Srnjak Bilje

19 Srp

Lovačko društvo „Srnjak“ Bilje obilježilo je 50 godina neprekinutog rada i djelovanja. Proslava je održana 27. lipnja, a započela je prijemom gostiju ispred lovačkog doma gdje je i organizirana izložba trofeja divljači stečenih u zajedničkom lovištu XIV/ 156 „Bilje“. Uz članove društva, proslavi su nazočili i predstavnici Osječko-baranjske županije, Lovačkog Saveza OBŽ, Općine Bilje, Turističke zajednice Bilje, Hrvatskih šuma te predstavnici susjednih lovačkih društava. Predsjednik društva, gosp. Zdenko Jumić, upoznao je prisutne s poviješću društva nakon čega je uslijedila podjela priznanja zaslužnim bivšim i sadašnjim članovima LD „Srnjak“ Bilje. Također su dodijeljena Odlikovanja HLSa koje su lovcima uručili predstavnici Lovačkog Saveza Osječko-baranjske županije, gosp. Ante Milardović i Domin Stanušić.